Magiczne kapsułki na odchudzanie- wierzyć, czy nie?

Każda kobieta, chociaż raz w życiu stanęła przed obliczem różnego rodzaju diety. Bardzo rzadko zdarza się, by którakolwiek kobieta była w 100% zadowolona ze swojej figury. Jeżeli dieta jest skuteczna, to szybko znajduje grono zwolenników i zwolenniczek. Jednak na rynku pojawiają się coraz to nowsze tabletki odchudzające, które w magiczny sposób, bez żadnych wyrzeczeń pozwolą nam zrzucić zbędne kilogramy, w niewyobrażalnym tempie. Cóż, zatem kryje się w tych cudownych kapsułkach? Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie czy działają.

W zależności od tego, z jakiego źródła kupujemy tabletki odchudzające, mogą mieć one różne działanie. Dobrze jak zwracamy uwagę na składniki aktywne tabletek, zamiast posiłkować się tylko i wyłącznie zdjęciami przed i po. Niestety wiarygodność tego typu zdjęć jest bardzo wątpliwa. Czasami są to nielegalnie wykorzystywanie zdjęcia osób, które rzeczywistą i ciężką pracą osiągnęły spektakularny efekt, nie korzystając z żadnych dodatkowych specyfików. Czasami natomiast zdjęcie „przed” nie ma żadnego związku ze zdjęciem „po”, jedyne elementy, jakie się zgadzają to kolor i fason ubrań na zdjęciu. Stąd wszelkie reklamy tabletek odchudzających należy wziąć na chłodno i zagłębić się w skład owych substancji.

Każda firma oferuje inne tabletki odchudzające. Składniki aktywne w nich wywołują różne efekty. Między innymi chrom, który hamuje apetyt na słodkości, pomagając tym samym w diecie. Wśród najpopularniejszych składników aktywnych, których działanie ma udokumentowane sukcesy to L-karnityna, pomagająca spalać tkankę tłuszczową. Należy jednak pamiętać, że tkanka tłuszczowa sama z siebie się nie spala, zatem L-karnityna polecana jest, jako suplement diety, przy aktywnym trybie życia. Są też różnego rodzaju mieszanki ziołowe, lub składniki, o których działaniu niewiele można powiedzieć. Na tego typu tabletki odchudzające trzeba uważać, bo mogą to być tabletki z efektem placebo, czyli mieszanka cukru z mączką- w żaden sposób nie można wytłumaczyć i udowodnić ich odchudzającego działania.

Tabletki odchudzające, należy przede wszystkim brać z głową. Nie można spodziewać się zapierających dech w piersiach efektów, jeżeli nie założymy sobie odpowiedniej diety i aktywności fizycznej. Działanie, jakie mają w swojej funkcjonalności tabletki odchudzające to wspomaganie odpowiednio zbilansowanej diety. Można wydawać duże pieniądze na różnego rodzaju specyfiki, jednak trzeba mieć cały czas na względzie fakt, że bez ciężkiej pracy trudno jest osiągnąć spektakularne efekty, ponieważ jest to wbrew funkcjonowaniu organizmu, więc jeżeli nawet istnieją tabletki, które pomagają zrzucić 15 kg w 14 dni bez jakichkolwiek wyrzeczeń- trzeba liczyć się z tym, że z pewnością odbije się to na naszym zdrowiu. Istnieją na rynku specyfiki, które powodują ogólne pobudzenie organizmu, mocno podkręcając jego metabolizm. Jeżeli nie dostarczymy organizmowi odpowiedniej ilości energii, a wymagać będziemy od niego osiągów samochodu wyścigowego, nie możemy liczyć na brak konsekwencji. Dlatego też, jeżeli decydujemy się na wspomaganie za pomocą tabletek odchudzających, róbmy to rozważnie i pamiętajmy o tym, że jest to tylko pomocnik a nie suplement zróżnicowanej diety.

You may also like...

Dodaj komentarz