Jak stworzyć idealny makijaż na wesele?

Makijaż na wesele to sprawa niezwykle ważna, zważają c po pierwsze na uroczysty charakter takiej uroczystości, jak również ze względu na to, że wesele to impreza, które trwa co najmniej kilka godzin. Oczywiście zasadniczymi kwestiami, jakie należy wyróżnić w tym temacie jest to, czy mówimy o makijażu dla panny młodej czy też dla dziewczyny, która ma być tam jedynie gościem.

Zacznijmy od panny młodej. Ta zazwyczaj w ferworze przygotowań do tego jedynego i najważniejszego dnia w swoim życiu korzysta z wielu przymiarek oraz prób – w tym między innymi z próby fryzury albo z próby makijażu. Zazwyczaj panna młoda stawia na makijaż ledwie widoczny, bardzo naturalny, podkreślający jedynie oczy i delikatnie usta. Mało która decyduje się na wariacje z kolorami – czy to na powiekach czy to na ustach. Oczywiście należy stanowczo stwierdzić, że mocniejszy makijaż ślubny czy też weselny nie jest czymś niedopuszczalnym.

Jeśli chodzi o panią, która jest gościem na weselu, to makijaż na wesele jest pełną dowolnością. Najlepiej by było, aby współgrał z całą kreacją. Jeśli Pani decyduje się na lekką zwiewną sukienkę w żywym kolorze, makijaż powinien dodawać jej tylko animuszu. Powinien być świeży, wiosenny, lekki. Niezwykle modne są pastele oraz lekko połyskujące cenie do powiek. Podkreślone oko, delikatnie podkreślone usta – wszystko powinno prezentować się niezwykle oszałamiająco.

Jeśli Pani decyduje się na założenie kreacji wieczorowej, to makijaż na wesele powinien być utrzymany w tonie wieczorowym, nieco bardziej eleganckim. Warto wtedy postawić na przykład na ponadczasowe smoky eyes. Są to mocno podkreślone oczy, przy użyciu ciemnych odcieni z palety cieni do powiek. Jeśli nie lubimy zbyt mocno podkreślać oczu, to możemy postawić na kolor na ustach. Czerwona szminka do wieczorowej kreacji, to strzał w dziesiątkę.

Oczywiście tworząc makijaż na wesele należy pamiętać o tym, że będzie on narażony na bardzo wiele czynników, które będą starały się skutecznie zakłócić jego piękny wygląd. Po pierwsze – ruch. Kiedy tańczymy, zaczynamy się pocić. Kropelki potu spływające z czoła rozmazują nie tylko na czole robiąc z niego wielką świecącą żarówkę. Podczas ruchu i w wysokiej temperaturze dochodzi do przyspieszonej produkcji sebum, które rozmazuje także makijaż oczu. Podczas jedzenia rozmazujemy kolor szminki, pozbawiając swoje usta pięknego, udekorowanego wyglądu.

Jaki jest sposób na to, aby makijaż na wesele trzymał się tak długo, jak tego sobie życzymy. Jednym z nich jest zastosowanie bazy pod makijaż. Jest to preparat, który ma za zadanie wiązanie sebum, wyrównanie kolorytu oraz wygładzenie twarzy. Na to powinniśmy dopiero nakładać maksymalnie matujący podkład, dobrej jakości cienie do powiek. Aby utrwalić kolor szminki, zaleca się jej przypudrowanie. Aby utrwalić cały makijaż, można użyć specjalnego utrwalacza w sprayu. Jeśli nie stać nas na kupowanie specjalnych kosmetyków aby wykonać makijaż na wesele, musimy mieć pod ręka cały czas lusterko i poprawiać od czasu do czasu wszystkie niedoskonałości.

You may also like...

Dodaj komentarz