Wykonujemy perfekcyjny makijaż na dzień

Wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjść z domu bez uprzednio wykonanego makijażu. Żadna niemal nie wyobraża sobie nie umalować przynajmniej oka albo nałożyć na usta pomadki. Jest to niezwykle kobiece, pełne wdzięku i świadczy o tym, że kobieta lubi o siebie dbać i lubi czuć się atrakcyjna. Czy w wykonywaniu makijażu istnieją jakieś trendy? Czy można mówić o modzie? Czy istnieje jakaś ponadczasowa elegancja i trend, który można nazwać nieśmiertelnym? O tym wszystkim przeczytacie u nas. Tylko my podpowiemy Wam jak wykonać perfekcyjny makijaż – modny, pięknie się prezentujący i trwały.

Jeśli cenisz sobie modny wygląd musisz pamiętać, że moda nie dotyczy wyłącznie ubrań. Moda to także makijaż. Co sezon promowane są nowe trendy, nowe kolory, nowe kosmetyki. Na ten przykład tego lata bardzo modne było złoto. Złote cienie do powiek, złotawy odcień pudru – wszystko miało kipieć bogactwem i pięknie odbijać się w promieniach słonecznych. Wszystko wskazuje na to, że jesienny perfekcyjny makijaż także będzie bazował na tych właśnie barwach, choć będzie doprawiony nutką ostrości w postaci czerwonego koloru na ustach, który po kilku latach nieobecności lub obecności tylko na wybranych ustach, znów ma szansę zrobić olbrzymią furorę.

Jedną z najważniejszych zasad, jeśli chodzi o perfekcyjny makijaż jest nie przesadzić- z kolorami oraz z malowaniem. Zasadą, która panuje już od kilku sezonów jest ta, że jeśli podkreślamy mocno usta, to nie możemy mocno podkreślać oczu. Efekt jest bowiem komiczny i niezwykle sztuczny, a w makijażu bądź co bądź – jednak chodzi o zachowanie pewnej dozy naturalności. Oczywiście są odstępstwa od tej zasady, a właściwie jedno – makijaż wieczorowy. Tutaj chwyt polegający na zaznaczeniu ust i oczu jest bardzo na miejscu. Stworzenie zmysłowego, prowokującego looku może bardzo pasować do niektórych sytuacji czy też stylizacji. W makijażu na dzień, warto jednak nie popełnić takiego błędu.

Kolejną cechą, jaką powinien odznaczać się perfekcyjny makijaż z całą pewnością jest trwałość, a więc wykorzystywanie do jego stworzenia profesjonalnych, a jeśli nie profesjonalnych, to bardzo dobrej jakości kosmetyków, które będą w stanie stworzyć zadowalający dla nas efekt. Jeśli nie wiesz na jakie postawić, to nieco Ci podpowiemy. Aby perfekcyjny makijaż trzymał się długo, należy używać pod niego bazy. To element, o którym bardzo często zapominamy. A baza nie tylko utrwala go na naszej buzi, ale także sprawia, że prezentuje się on znacznie lepiej. Jeśli zapominamy o bazie, albo z jakiś względów nie chcemy jej stosować, to na utrwalenie podkładu na buzi, pozostaje nam puder sypki. Bardzo dobrze jest używać specjalnego pudru, tak zwanego miksującego. Posypujemy nim lekko całą twarz – nie zapominając o powiekach.

Perfekcyjny makijaż to perfekcyjnie wyglądająca buzia. Musimy więc maskować to, co nieestetyczne a podkreślać to, co piękne. Jeśli mamy piękne kości policzkowe, nie bójmy się ich przytrzeć nieco różem. Jeśli mamy piękne oczy, obudujmy je przepiękną ramą kolorystyczną. Jeśli mamy cudowne usta – podkreślmy je jakimś naturalnie wyglądającym błyszczykiem, aby zawsze były piękne, pełne i nawilżone.

You may also like...

Dodaj komentarz