Lakier hybrydowy nie schnie – zobacz, co robisz źle

paznokcie lakier hybrydowy

Coraz więcej kobiet decyduje się na paznokcie hybrydowe wykonane w domowych warunkach. Lakier powinien utrzymać się na paznokciach bez odpryskiwania i odpadania minimum pięć tygodni. Co jednak, jeśli lakier hybrydowy nie chce się utwardzić? Istnieje kilka powodów przez które taki problem występuje nader często. Poniżej przeczytasz o 5 kluczowych przyczynach. 

Powód nr 1 – Zbyt gruba warstwa lakieru 

Należy zwrócić szczególną uwagę, aby manicure z użyciem lakieru hybrydowego wykonany był w oparciu o cienkie warstwy, które zdecydowanie łatwiej i szybciej się utwardzają. Tak wykonany manicure będzie znacznie bardziej trwały, a estetyka wykonania będzie najwyższej jakości. Grube warstwy lakieru nie dość, że wyglądają topornie oraz często zalewają skórki, to przede wszystkim zdecydowanie gorzej się utwardzają. Przed rozpoczęciem stylizacji należy również pamiętać o prawidłowym wymieszaniu lakieru, aby osiągnął on odpowiednią strukturę. Zbyt grube warstwy oraz źle rozmieszany lakier mogą doprowadzić do sytuacji, w której na paznokciach wytworzą się nieestetyczne grudki, z których zacznie wypływać nieutwardzony lakier. 

Powód nr 2 – Niewystarczająca jakość lampy

Jeśli jesteś przekonana, że warstwy lakieru jakie aplikujesz na paznokcie są cienkie, a mimo to problem nadal występuje, oznaczać może to niewystarczającą jakość lampy. Dobra lampa powinna posiadać moc powyżej 24W. Dobrze jeśli lampa nie jest też zwykłym mostkiem, ale ma szczelnie zabudowany tył. Tak zabudowana lampa spowoduje, że światło nie będzie uciekało, dzięki czemu w 100% dotrze ono do paznokci. Idealną do swoich potrzeb lampę możesz wybrać na stronie: https://lakieryhybrydowe.pl/pl/c/Lampy-UV%2C-LED/148.

Jeśli lampa ma dobrą moc i jest produktem wysokiej jakości, warto sprawdzić czy żarówki jakie są w niej zamontowane, nie wymagają wymiany, ponieważ istnieje ryzyko, że zdążyły się one na przykład wypalić.

Powód nr 3 – Zbyt krótki czas utwardzania 

Kolejny powód, przez który lakier hybrydowy się nie utwardza, to zbyt krótki czas utwardzania w lampie oraz przerywanie procesu utwardzania. Każdy lakier posiada bowiem swój minimalny czas utwardzania, którego należy bezwzględnie przestrzegać. Przykładowo lakier hybrydowy Cosmetics Zone utwardza się 2-3 minuty w lampie UV lub 30-60 sekund w lampie LED.

Powód nr 4 – Niewłaściwe aplikowanie lakieru o kolorze białym i czarnym 

W przypadku tych kolorów należy pamiętać o aplikowaniu maksymalnie cienkich warstw oraz o wydłużeniu czasu utwardzania. Z uwagi na mocny pigment kolory te wymagają bowiem specjalnego traktowania. W przypadku lampy UV dla pewności należy przedłużyć czas utwardzania o 3 minuty, natomiast w przypadku lampy LED o 1 minutę. 

Powód nr 5 – Utwardzanie lakieru w źle dobranej lampie

Należy upewnić się czy lakier, który został zastosowany na paznokciach można utwardzać w lampie LED lub UV. Istnieją bowiem na rynku produkty, które przeznaczone są do stosowania wyłącznie w określonym typie lampy i nie ma możliwości, aby utwardził go inny rodzaj. Warto zatem kupować produkty uniwersalne, aby uniknąć niespodzianek lub zwracać szczególną uwagę, aby kupować produkty, które przeznaczone są do posiadanego typu lampy.

You may also like...