Wybieramy profesjonalne pędzle do makijażu

Każda lubiąca dbać o siebie kobieta stara się gromadzić w swojej kosmetyczce przedmioty oraz kosmetyki, które pozwolą jej wyglądać pięknie każdego dnia, które pozwolą wymalować na jej buzi to, co tylko chce. Bardzo pomocne przy tym są profesjonalne pędzle do makijażu dzięki którym każdy specyfik można nałożyć z największa starannością oraz precyzją. Każdy pędzel ma oczywiście inny kształt, a żeby stworzyć pełny makijaż, potrzeba mieć ich przynajmniej cztery.

Zacznijmy jednak od tego, że profesjonalne pędzle do makijażu powinny być wykonane z naturalnych materiałów. Dobrze byłoby gdyby ich rączki były z naturalnego drewna, zaś główki z włosia – najlepiej końskiego. Oczywiście takie pędzle mają swoją cenę. Komplet takowych kosztuje od kilkudziesięciu złotych wzwyż. Oczywiście tańsze wersje, wykonane ze sztucznych materiałów, najczęściej plastiku, także nadają się do użytku, ale należy zaznaczyć, że ich jakość sporo odbiega od tych naturalnych. Bardzo często włosie nie jest tak delikatne, wypada, nie mówić o tym, że się łamie.

Co do kształtów, to tak jak zostało to wcześniej wspomniane, do wykonania pełnego makijażu potrzebujemy co najmniej czterech pędzli. Pierwszy z nich posłuży nam do nakładania podkładu. Profesjonalne pędzle do makijażu do nakładania podkładu charakteryzują się tym, że nie są zbyt długie. Ich główka nie jest zbyt gęsta. Włosie jest bardziej podłużne, zbite i zaokrąglone na końcu. Pędzel taki nie może wchłaniać wilgoci – psułby nam podkład, za to musi go pięknie rozprowadzać nie tworząc smug oraz docierając do wszystkich miejsc. Niektóre panie od pędzli znacznie bardziej wolą gąbeczki do nakładania fluidu. Jeszcze inne – swoje własne palce. Profesjonalne makijażystki zawsze jednak wybierają pędzle.

Drugi z pędzli to pędzel który posłuży nam do nałożenia pudru. Puder to niezbędny kosmetyk, który konieczny jest do tego, aby ładnie zmatowić twarz. Fiksuje cały makijaż, sprawia że fluid nie świeci się, nie waży i nie spływa z twarzy. Profesjonalne pędzle do makijażu służące do nakładania fluidu powinny być na długiej rączce oraz powinny mieć kulisty kształt włosia. Dzięki takiej budowie lekko będzie można przyprószyć twarz pudrem docierając do wszystkich koniecznych miejsc, bez pozostawiania spiętrzonego w jednym miejscu.

Trzeci z pędzli to pędzel do nakładania cieni do powiek. Często zastępowany jest gąbeczkami, jednak jak już jakaś pani wypróbuje pędzel, to z pewnością tak łatwo nie będzie chciała z niego zrezygnować. Profesjonalne pędzle do makijażu oczu wyglądają dość specyficznie. Bardzo często mają podwójną końcówkę. Jedna z nich jest wyraźnie gęstsza – ta służy do rozprowadzenia cienia na całej powiece. Końcówka o wyraźnie zaostrzonym włosiu, jakby ściętym w jednej linii służy do precyzyjnego nakładania cienia na przykład w linii rzęs – dzięki niej można wykonać fantastyczne smoky-eyes.

Czwarty pędzel, to pędzel do konturowania twarzy przy pomocy różu lub brązera. Jest podobny do pędzla do nakładania pudru, ale jest od niego mniejszy. Często kobiety używają do tego celu pędzla do nakładania pudru, ale profesjonalne pędzle do makijażu bezapelacyjnie przewidują w swoim zestawie właśnie taki sprzęt.

You may also like...

Dodaj komentarz