Czy warto wykonywać makijaż permanentny?

Są takie kobiety, które na samą myśl o codziennym porannym malowaniu się dostają dreszczy. Twierdzą że nie potrafią, że nie umieją osiągnąć takiego efektu, który byłby dla nich zadowalający. Niektóre rzeczywiście nie potrafią, niektóre tylko tak kokietują. Faktem zawsze jest jednak to, że wykonanie naprawdę dobrego, czyli pięknie prezentującego się makijażu jest nie lada wyzwaniem, na które należy poświęcić trochę czasu. Dla wszystkich zapracowanych jest jednak jeden sposób, na bycie zawsze piękną i zadbaną, przy okazji pomalowaną – to makijaż permanentny.

Coraz bardziej popularny, coraz częściej wykonywany w salonach kosmetycznych, coraz częściej wybierany przez kobiety, które mają dość rozmazujących się lub nierównych kresek na powiekach, rozmazującej się szminki na ustach czy bladych brwi. Cała zabawa z tym makijażem polega na tym, że pod skórę wstrzykiwany jest specyficzny barwnik, który ma za zadanie zabarwić dany fragment skóry na określony kolor. Można więc powiedzieć, że makijaż permanentny, to taka specyficzna odmiana tatuażu, na szczęście takiego tatuażu, który po kilku latach – zazwyczaj po około dwóch do pięciu – schodzi. Warto podkreślić, że pigment używany do tego celu jest zupełnie obojętny dla skóry, więc nie ma obaw, że wywoła jakąkolwiek reakcję alergiczną.

Jeśli chodzi o makijaż permanentny, to kobiety najczęściej decydują się na pigment na ustach lub w okolicach oczu. Czerwony kolor ust, który nie zmywa się i nie schodzi przy jedzeniu oraz piciu, to pożądany przez wiele pań efekt. Rzeczywiście – posiadanie takiego permanentnego makijażu znacznie ułatwia życie, zwłaszcza codzienną poranną toaletę przed wyjściem. Łatwiej jest o siebie zadbać maja za zadanie jedynie nałożyć nieco fluidu i puder oraz pomalować rzęsy.

Niestety jednak – obok wielu plusów, makijaż permanentny ma także wiele minusów. Z pewnością jednym z nich jest fakt, że przez kilka lat dany kolor będzie utrzymywał się na danej części ciała – zupełnie jak tatuaż. Trudno będzie go czymś zamalować, zatuszować, ciągle będzie się gdzieś tam przebijał. Z drugiej strony – twarz bardzo się męczy, niektórzy nawet twierdzą, że makijaż taki znacznie postarza ją. Poza tym wygląda niezwykle nieestetycznie kiedy zaczyna wyblakać. Nie można go usunąć, trudno go zamalować – właściwie jedynym ratunkiem dla dobrego wyglądu jest powtórzenie zabiegu pigmentacji.

Co zaś tyczy się cen, makijaż permanentny nie należy bynajmniej do najdroższych. Można go wykonać w coraz większej liczbie zakładów kosmetycznych. Koszt to kilkaset złotych, jak niektóre panie mawiają – kilkaset złotych kosztuje kilka lat spokoju od malowania się. Jednak czy aby na pewno gra warta jest świeczki? To niech oceni każda osobno. My uważamy, że makijaż permanentny to coś, co nie jest koniecznością. Hołdujmy naturalnemu wyglądowi i dajmy sobie szansę na dokonywanie zmian w makijażu. W końcu trendy w tej dziedzinie zmieniają się tak samo jak w modzie na ubrania. Lepiej mieć szansę wyglądać każdego dnia inaczej – bawić się kolorami i stylami.

You may also like...

Dodaj komentarz